VAF Kinepolis ING
World soundtrack awardsWSA
Officiële competitie
Officiële competitie
Deel dit

Een internationale jury reikt twee prijzen uit: de Grand Prix voor Beste Film en de Georges Delerue Award voor Beste Soundtrack/Sound Design.

Winnaars vorige edities

De Grand Prix voor Beste Film
Cold War van Paweł Pawlikowski

Georges Delerue Prijs voor Beste Score, Soundtrack of Sounddesign
Stuart A. Staples voor High Life

Jury 2018
Michaël Borremans - Juryvoorzitter
Stephen & David Dewaele (Soulwax)
Hope Dickson Leach
Mireille Perrier
Alexandre O. Philippe
João Pedro Rodrigues
Nele Wohlatz 

-----------------------------------------------------------------------

 

Winnaars afgelopen jaren
 

2017 - De Grand Prix voor Beste Film
Zagros van Sahim Omar Kalifa

2017 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Dan Romer voor A Ciambra 

Jury 2017
Aurelio Grimaldi - Juryvoorzitter
Greta Scacchi 
Eytan Fox
Juliane Lorenz
Arnaud Valois
Gust Van den Berghe

-----------------------------------------------------------------------
 

2016 - De Grand Prix voor Beste Film
A Quiet Passion van Terence Davies

2016 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Johnny Jewel voor Home

2016 - Special Mention
Glory van Kristina Grozeva & Petar Valchanov 

Jury 2016
Jeremy Thomas - Juryvoorzitter
Jonathan Coe 
Lina El Arabi 
India Hair 
Tran Anh Hung 
Maaike Neuville 

-----------------------------------------------------------------------
 

2015 - De Grand Prix voor Beste Film
Ixcanul van Jayro Bustamante

2015 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Johnnie Burn en Yorgos Lanthimos voor The Lobster

Jury 2015
Sir Alan Parker - Juryvoorzitter
Marjane Satrapi
Caroline Strubbe
Franco Lolli
Boyd van Hoeij

-----------------------------------------------------------------------
 

2014 - De Grand Prix voor Beste Film
Gente de bien van Franco Lolli

2014 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Boris Debackere voor Violet                                                                               

2014 - Special Mention
Jauja van Lisandro Alonso 

Jury 2014
Bret Easton Ellis - Juryvoorzitter
Héloïse Godet
Patrice Toye
Dana Linssen
Sergei Loznitsa

-----------------------------------------------------------------------

2013 - De Grand Prix voor Beste Film
The Selfish Giant van Clio Barnard

2013 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Lim Giong voor A Touch of Sin 

2013 - Special Mention
The Missing Picture van Rithy Panh en Harmony Lessons van Emir Baigazin

Jury 2013
István Szabó
Fien Troch
John Parish
Gustavo Santaolalla
Denis Dercourt 

-----------------------------------------------------------------------
 

2012 - De Grand Prix voor Beste Film
Tabu van Miguel Gomes

2012 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Olivier Assayas voor Something in the Air

2012 - Special Mention
Kid
van Fien Troch

Jury 2012
Joan Dupont- Juryvoorzitter
Bavo Defurne
Bavo Dhooge
Xiaolu Guo
Abel Korzeniowski

-----------------------------------------------------------------------
 

2011 - De Grand Prix voor Beste Film
Elena van Andrej Zvjagintsev

2011 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Evgueni & Sacha Galperine voor The Invader

2011 - Special Mention
Blue Bird van Gust Van Den Berghe

Jury 2011
Jessica Woodworth - Juryvoorzitter
Nathan Larson
Marion Döring
Eran Riklis
Erik Poppe

-----------------------------------------------------------------------
 

2010 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Fremde van Feo Aladag

2010 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Hong-jip Kim voor The Housemaid

Jury 2010
Wolfgang Kohlhaase - Juryvoorzitter
Goran Paskaljevic
Jan Verheyen
Jean-Paul Wall
Els Dottermans
Ágnes Kocsis

-----------------------------------------------------------------------
 

2009 - De Grand Prix voor Beste Film
Eyes Wide Open van Haim Tabakman

2009 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Nathan Larson voor A Rational Solution

2009 - Special Mention
Min Dît
van Miraz Bezar

Jury 2009
Wang Quan'an - Juryvoorzitter
Laszlo Nemes
Filip Peeters
Niki Reiser

-----------------------------------------------------------------------
 

2008 - De Grand Prix voor Beste Film
Pazar: Bir Ticaret Masalı van Ben Hopkins

2008 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tolib Shakhidi voor Two-Legged Horse

Jury 2008
Vibeke Windeløv - Juryvoorzitter
Andreas Dresen
Simon Ellis
Corky Hale
Philippe Rombi
Arne Sierens

-----------------------------------------------------------------------
 

2007 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Fälscher van Stefan Ruzowitzky

2007 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Benny Andersson voor You, the Living

Jury 2007
Kathleen Turner - Juryvoorzitter
Alex Heffes
Bálint Kenyeres
Maria Köpf
Adam Nordén
Peter Van den Begin
Stephen Woolley

-----------------------------------------------------------------------
 

2006 - De Grand Prix voor Beste Film
Ten Canoes van Rolf De Heer

2007 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tony Gatlif voor Transylvania

Jury 2006
Michel Ciment - Juryvoorzitter
Jan Harlan
Jan Leyers
Cyril Morin
Miguel Pereira
Ken Wardrop

-----------------------------------------------------------------------
 

2005 - De Grand Prix voor Beste Film
The Three Burials Of Melquiades Estrada
 van Tommy Lee Jones

2005 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Stephen Warbeck voor Proof

Jury 2005
Brenda Blethyn - Juryvoorzitter
Lissy Bellaiche
José Luis Castiñeira De Dios
Dominique Deruddere
Arhtur Lappin
Carine Tardieu

-----------------------------------------------------------------------
 

2004 - De Grand Prix voor Beste Film
Nobody Knows
van Kore-eda Hirokazu

2004 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Miguel Miranda & José Tobar voor Machuca

Jury 2004
Maurice Jarre - Juryvoorzitter
Stefan Arsenijevic
Shekhar Kapur
John Matshikiza
Colm Meaney
Alain Platel
David Arnold

-----------------------------------------------------------------------
 

2003 - De Grand Prix voor Beste Film
In America van Jim Sheridan

2003 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Zygmunt Konieczny voor La pornographie

Jury 2003
Jeanne Moreau - Juryvoorzitter
Ahmed Imamovic
Gaston Kaboré 
Daan Stuyven
Stephen Warbeck

-----------------------------------------------------------------------
 

2002 - De Grand Prix voor Beste Film
The Man Without a Past
 van Aki Kaurismaki

2002 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Howard Shore voor Spider

Jury 2002
Gerard Mortier - Juryvoorzitter
Jocelyn Cammack
Eduardo Antin
Arthur Hamilton
Chris Lomme
Jeff Rona
Adriaan Van Dis

-----------------------------------------------------------------------
 

2001 - De Grand Prix voor Beste Film
Atanarjuat - The Fast Runner
 van Zacharias Kunuk

2001 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Vladimir Godar voor Landscape

Jury 2001
Pierre-Henri Deleau - Juryvoorzitter
Tom Barman
Maria Pia Fusco
Marie Laforêt
Barrington Pheloung
Dirk Roofthooft
Moufida Tlatli

-----------------------------------------------------------------------
 

2000 - De Grand Prix voor Beste Film
Amores Perros van Alejandro Gonzáles Iñárritu

2000 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tan Dun voor Crouching Tiger, Hidden Dragon

Jury 2000
Mace Neufeld
Elia Cmiral
Christopher Hampton
Sally Hibbin
Bart Moeyaert
Molly Ringwald
Roland Verhavert
Henny Vrienten

-----------------------------------------------------------------------
 

1999 - De Grand Prix voor Beste Film
Himalaya - L'Enfance d'un Chef
 van Eric Valli

1999 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Rachel Portman voor Ratcatcher

Jury 1999
Jay L. Cooper
Robert Forster
Marion Hänsel
Danièle Heymann
Christopher Lee
Amanda Plummer
Barrington Pheloung

-----------------------------------------------------------------------
 

1998 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Siebtelbauern
 van Stefan Ruzowitzky

1998 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Simon Fisher Turner voor Claire Dolan

Jury 1998
Stijn Coninx
Syd Field
André Forcier
Christopher Hampton
Michael Haneke
Julia Ormond
Edward Shearman
Huub Stapel
Lawrence Turman

-----------------------------------------------------------------------
 

1997 - De Grand Prix voor Beste Film
The Witman Boys
van János Szász

1997 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Vangelis voor Cavafy

Jury 1997
Thom Hoffman
Giancarlo Esposito
Jean-Pierre De Decker
Gina Lollobrigida
Irvin Kershner

-----------------------------------------------------------------------
 

1996 - De Grand Prix voor Beste Film
Village of Dreams
van Yōichi Higashi

1996 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Bruno Coulais voor Microcosmos

Jury 1996
Howard Koch Jr.
Terence Davies
Norma Heyman
Frédéric Devreese
Nicola Piovani
Frans Weisz

-----------------------------------------------------------------------
 

1995 - De Grand Prix voor Beste Film
Cyclo van Tranh An-Hung

1995 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tôn-Thất Tiết voor Cyclo

Jury 1995
Leonard Rosenman
Gabrielle Claes
Derek De Lint
Yves Boisset
Elliott Gould

-----------------------------------------------------------------------
 

1994 - De Grand Prix voor Beste Film
La Partie d'échecs
van Yves Hanchar

1994 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Frédéric Devreese voor La Partie d'échecs

Jury 1994
Robert Ellis Miller
Jan Van Raemdonck
Karl Malden
Renée Soutendijk
David Raksin
Krzysztof Zanussi
Paul Cox

-----------------------------------------------------------------------
 

1993 - De Grand Prix voor Beste Film
Passion Fish
van John Sayles

1993 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Hou Hsiao-Hsien voor The Puppetmaster

Jury 1993
Robert Wise - Juryvoorzitter
Jaime Humberto Hermosillo
Willeke Van Ammelrooy
Philippe Sarde
Rudolph Thome
Hugo Claus

-----------------------------------------------------------------------
 

1992 - De Grand Prix voor Beste Film
A Woman's Tale
van Paul Cox

1992 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
David Robbins voor Bob Roberts

Jury 1992
Nikolaus Glowna
Mrinal Sen
Louise Marleau
Milt Felsen
Alejandro Agresti
Allan Moyle
Aleksandr Askoldov
Gérard Corbiau

-----------------------------------------------------------------------
 

1991 - Grand Prix voor Beste Film
Europa
 van Lars von Trier

1991 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Rachid Bouchareb voor Cheb

Jury 1991
Thérèse Liotard
Richard Griffith
Jo Röpcke
Fred Roos
Luis Megino
Auguste le Breton
Paul Bartel

-----------------------------------------------------------------------
 

1990 - Grand Prix voor Beste Film
Freeze Die Come to Life van Vitali Kanevsky

1990 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Michael Kamen voor The Krays

Jury 1990
Fons Rademakers
Mike Figgis
Gilles Durieux
Jerry Leiber
Mike Stoller
Michel Khleifi

-----------------------------------------------------------------------
 

1989 - Grand Prix voor Beste Film
Black Rain
 van Shohei Imamura

1989 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Toru Takemitsu voor Black Rain

Jury 1989
Mary Jane Walsh
Peer Raben
Stanley Myers
Erik Van Zuylen
Pierre Drouot

-----------------------------------------------------------------------
 

1988 - Grand Prix voor Beste Film
The Ice Palace van Per Blom

1988 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Astor Piazzola voor Sur

Jury 1988
Julius Epstein
Henri Colpi
Benoît Lamy
Trevor Jones
Jacques Poitrenaud

-----------------------------------------------------------------------
 

1987 - Grand Prix voor Beste Film
Un zoo la nuit
van Jean-Claude Lauzon

1987 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Papa Wemba, Zaïko Langa Langa, Tshala Muana & Klody voor La vie est belle

Jury 1987
Saul Chaplin
Samuel Fuller
Michael Kidd
Rolan Sergienko
Patrick Conrad

-----------------------------------------------------------------------
 

1986 - Grand Prix voor Beste Film
My First Wife van Paul Cox

1986 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Ry Cooder voor Crossroads

Jury 1986
Raoul Servais
Marc Didden
David Mansfield
Gerrard Verhage
Jurre Haanstra

-----------------------------------------------------------------------
 

1985 - Grand Prix voor Beste Film
Stop Making Sense
 by Jonathan Demme

1985 - Georges Delerue Prijs for Beste Gebruik van Bestaande Muziek
Jean-Luc Godard for Détective

Jury 1985
André Delvaux - Jurvoorzitter
Michael White
Simon Heyworth
Alain Pierre
Loek Dikker

-----------------------------------------------------------------------

Online communicatie door Lavagraphics