09 20 okt. '24

Rode loper

Aan en op onze rode loper is iedereen van harte welkom. Aarzel zeker niet om de rode trappen te betreden en onderweg je bezoek aan Film Fest Gent in stijl vast te leggen voor onze photowall. Ook onze gasten - internationale en nationale regisseurs, acteurs, actrices en filmcomponisten - komen steevast langs de rode loper. Wil je hun officiële verwelkomingsmoment meemaken? Kom dan zeker kijken aan onze rode loper bij Kinepolis Gent (Ter Platen 12, 9000 Gent). Vergeet je fototoestel niet!

Gasten op de rode loper

Di 10 okt

  • 19:00 - 19:25 - Fien Troch, regisseur & cast & crew Cathalina Geeraerts, Felix Heremans, Greet Verstraete, Serdi Faki Alici, Els Deceukelier, Maya Louise Sterkendries, Robbie Cleiren, Sara De Bosschere, Frank van den Eeden, Nico Leunen, Aminata Demba, Mohamed Kajtazi & producers Antonino Lombardo en Elisa Heene van Holly (Belgische première) & Joaquin Leunen, Rainer Leunen
Fien Troch
Fien Troch - regisseur 'Holly'

Wo 11 okt

  • 14:15 - 14:25 - Pablo Berger, regisseur & Yuko Harami, Sound Designer van Robot Dreams
  • 18:20 - 18:30 - Anthony Chen, regisseur van The Breaking Ice
  • 18:30 - 18:55 - Zaïde Bil, Sam Peeters & Heleen Declercq, regisseurs She They Us & cast Charlotte Adigéry, Fatima-Zohra Ait El Maâti, Kaouthar Darmoni, Eefje “Sjokz” De Poortere, Mieke Van Hove, Angelique Van Ombergen & producer Emmy Oost & Kwinten Gernay, Sam Sermon, Chantal Peeters, Ilona Vanouplines, Feras Daouk, Yanna Soentjens, Tim De Keersmaecker & Bolis Pupul
  • 18:55 - 19:00 - Marija Kavtaradze, regisseur van Slow
  • 19:00 - 19:05 - Cyril Aris, regisseur van Dancing on the Edge of a Volcano
  • 19:05 - 19:10 - Stephen Kijak, regisseur van Rock Hudson: All That Heaven Allowed

Do 12 okt

  • 18:55 - 19:00 - Colin Cairnes, regisseur van Late Night with the Devil
  • 19:00 - 19:10 - Nick Broomfield, regisseur & producer Marc Hoeferlin van The Stones and Brian Jones

  • 19:10 - 19:25 - Mattias Bavré, regisseur & cast Zlata Levkovych, Iryna Levkovych, Martin Levkovych, Petro Levkovych, Emily Verbrugge, Emilie Vandecaveye & componist Matthias Dewilde & Magdalena Slusarczyk (regie-assistent) & Elias Grootaers, David Verdurme, Martijn Vande Wiele, (montage) & Taissia Nakonechna, Yaryna Matuliak (vertalingen) & Joanna Kurdubelska, Eva Bavré (grafish ontwerp) & Peter Brosens (producer) & Jolke Van Aerde (camera) & Wannes Vanspauwen (grading) & Raf Enckels (mixage) & Frank Van den Boogaart (trailer) van Zlata
  • 19:45 - 20:10 - Jawad Rhalib, regisseur (met vrouw en zoon) & cast Kenza Benbouchta, Fabrizio Rongione, Ethelle Gonzalez, Catherine Salée, Medhy Khachachi, Babetida Sadjo, Rachid Benbouchta, Malek Akhmisse, Evelyn Ariza, Ingrid Heiderscheidt, Benoit Verhaert, Amine Hamidou, Mateo Verhoeven, Lena Dalem, Lena Dalem, Aymen Akhdim, Ayoub Benali, Yassir Ghbalou, Marguerite Lemal & producers Geneviève Lemal, Ellen De Waele & Lisa Willame (DOP), Jean-Pierre Fargeas (production designer), Lionel Halflants (sound operator), Freddy Verhoeven (1st AD), Catherine Grossen (scripte), Audrey Wilmotte (costumes), Catherine Clarinval (make-up), Sarah Guinand (hair), Charlotte Dulière (post-prod), Caroline Genart (admin) van Amal

Vr 13 okt

  • 18:30 - 18:55 - Éléonore Saintagnan, regisseur & componist Yannick Dupont van Camping du lac & cast Gregoire Motte Saintagnan, Edgar Motte Saintagnan & componist Gaetan Campos & crew Hourcourigaray Juliette, Yann Wauters, Vincent Nouaille, Julie Naas, Sophia Goldberg Rodriguez, Kika Dupont & Alice Lemaire (producer)
  • 18:55 - 19:00 - Tamta Khalvashi, regisseur van Drawing Lots
  • 19:00 - 19:15 - International Shorts I met regisseurs Mónica Lima, Manon Coubia, Anthony Ing, Mattijs Driesen, Stephen Vuillemin, Nicolas Keppens, Sompot Chidgasornpongse, Kasumi Ozeki, Tomek Popakul & producers Luise Hauschild, Kissada Kamyoung
  • 19:15 - 19:45 - 50Y Film Fest Gent: Rode loper met Belgische regisseurs uit vijftig jaar Film Fest Gent, met Jonas Baeckeland, Taylan Barman, Nathalie Basteyns, Mattias Bavré, Kaat Beels, Anke Blondé, Peter Brosens, Gerard-Jan Claes, Stijn Coninx, Patrick Conrad, Eva Cools, Gilles Coulier, Kato De Boeck, Pol De Plecker, Leon Decock, Bavo Defurne, Bas Devos, Lukas Dhont, Gert Embrechts, Geoffrey Enthoven, Anouk Fortunier, Tom Heene, Dorian Jespers, Joke Liberge, Linnea Lidegran, Marie Mandy, Jules Mathôt, Gerrit Messiaen, Maarten Moerkerke, Peter Monsaert, Anthony Nti, Johan Opstaele, Sine Özbilge, Imge Özbilge, Bülent Öztürk, Pascal Poissonnier, Bert Scholiers, Stephan Streker, Kenneth Taylor, François Troukens, Jolke Van Aerde, Deben Van Dam, Bart Van den Bempt, Gust Van den Berghe, Dorothée Van den Berghe, Rudi Van Den Bossche, Flo Van Deuren, Flo Van Deuren, Christophe Van Rompaey, Christina Vandekerckhove, Benny Vandendriessche, Hans Vannetelbosch, Wannes Vanspauwen, Karen Vázquez Guadarrama, Anne Verbeure, Jakob Verbruggen, Jan Vromman, Willem Wallyn, Simon Van der Zande, Felix Van Groeningen

Za 14 okt

  • 18:30 - 18:40 - Young Critics Workshop met Liska Brams, José Emilio González, Vedant Srinivas, Christy Tan, Sam Warren Miell, Nick Pinkerton en Michaël Van Remoortere als Young Critics.

  • 18:40 - 18:50 - Lilian Sijbesma, regisseur & cast Ylse Ringeling en Rifka Lodeizen van Onder de blote hemel

  • 18:50 - 19:00 - Elene Naveriani, regisseur van Blackbird Blackbird Blackberry

  • 19:00 - 19:10 - International Competition - Jury:
    Colin Stetson
    , Lukas Dhont, Jacqueline Lentzou, Jessica Kiang, Sébastien Lifshitz, Juanita Onzaga, Anne Dorval

  • 19:10 - 19:25 - Baloji, regisseur & producer Benoît Roland & cast Marc Zinga, Lucie Debay, Yves-Marina Ganhoua van Augure

  • 19:30 - 19:40 - Anna Hints, regisseur van Smoke Sauna Sisterhood

  • 19:40 - 19:50 - International Shorts III met juryleden Savina Petkova, Lois Patiño en Fenne Kuppens
  • 21:00 - 21:10 - Babatunde Apalowo, regisseur van All the Colours of the World are Between Black and White

  • 21:10 - 21:20 - Mike Cheslik, regisseur van Hundreds of Beavers

20201017_FFG2020_©Jeroen Willems_076© Jeroen Willems
Baloji (midden) - regisseur 'Augure'

Zo 15 okt

  • 13:00 - 14:15 - Competition Belgian Student Shorts 2023:
    Regisseurs Max Ferguson, Vibe Stalpaert, Evi Cats, Kumail Abbas Syed, Victor Dupuis & jury Lois Patiño, Savina Petkova, Fenne Kuppens
  • 14:15 - 14:25 - Zara Dwinger, regisseur & cast Rosa Van Leeuwen, Frieda Barnhard van Kiddo
  • 19:30 - 19:55 - Bas Devos, regisseur & cast Liyo Gong, Stefan Gota, Alina Constantin, ShuHuan Wang van Here

  • 19:55 - 20:00 - David Depesseville, regisseur van Astrakan

  • 20:00 - 20:10 - Renée Soutendijk, actrice Sweet Dreams, en regisseur Ena Sendijarević en componist Martial Foe

  • 21:30 - 21:40 - Weston Razooli, regisseur van Riddle of Fire

Ma 16 okt

  • 18:45-18:50 - Explore Zone Jury 2023

  • 18:55 - 19:00 - Alexandre O. Philippe, regisseur van You Can Call Me Bill

  • 19:00 - 19:05 - Molly Manning Walker, regisseur van How To Have Sex

  • 19:05 - 19:10 - Maximilien Van Aertryck, (co-)regisseur van And the King Said, What a Fantastic Machine

  • 19:10 - 19:35 - Guillaume Vandenberghe & Vincent Coen (showrunners), Karen Vázquez Guadarrama, Alaa Amer, Alisar Hasan (regisseurs) & Mar Maremoto (cast) en Hanne Phlypo (producer) van Draw For Change!

  • 19:35 - 19:40 - Robbie Ryan, DoP van Poor Things

  • 19:40 - 19:45 - Sepideh Farsi, regisseur & producer Annemie Degryse van La sirène

  • 19:45 - 19:50 - Katell Quillévéré, regisseur van Le temps d’aimer

Molly Manning Walker
Molly Manning Walker - regisseur 'How To Have Sex'

Di 17 okt

  • 17:00 - 17:10 - Elena Martín, regisseur van Creatura

  • 20:00 - 20:10 - Matteo Garrone, regisseur van Io capitano & producent Joseph Rouschop & Amara Fofana

Wo 18 okt

  • 18:00 - 18:10 - Vanasay Khamphommala, actrice van Orlando, My Political Biography

  • 18:15 - 18:25 - Ken Loach, regisseur van The Old Oak

  • 19:30 - 19:40 - Ali Ahmadzadeh, regisseur & Sina Ataeian Dena, producer van Critical Zone

  • 19:40 - 19:50 - Ron Chapman, regisseur Revival69: The Concert That Rocked the World & Anthony Fawcett

20161011_Filmfest Gent 2016_©Jeroen Willems_174© Jeroen Willems
Ken Loach - regisseur 'The Old Oak'

Do 19 okt

  • 19:15 - 19:20 - Sean Price Williams, regisseur & cast Talia Ryder and Earl Cave & scenarist Nick Pinckerton van The Sweet East

  • 19:20 - 19:30 - Radu Jude, regisseur van Do Not Expect Too Much from the End of the World

20211019_FFGENT 2021_©Jeroen Willems_087© Jeroen Willems
Radu Jude - regisseur 'Do Not Expect Too Much from the End of the World'
Ryûsuke Hamaguchi

Vr 20 okt

  • 14:15 - 14:30 - WSA Film Music Days - Join the Conversation, Change the Game: Game muziek componisten Nainita Desai, Stephanie Economou, Gordy Haab, Austin Wintory, Katie Rupinski, Stephen Barton

  • 16:00 - 16:15 - Ryûsuke Hamaguchi, regisseur & Eiko Ishibashi, componist van Gift & cast Hitoshi Omika & Yuri Yoshioka en Taka Chiyo

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van nieuws over het festival, de films en de filmmakers, en onze activiteiten doorheen het jaar?