12 23 okt. '21

Officiële Competitie

De Officiële Competitie biedt elk jaar een eigenzinnige selectie van de crème de la crème van de internationale cinema. Geniet van een intrigerende mix van nieuw talent en gevestigde auteurs. Een internationale jury bekijkt de films en reikt twee prijzen uit: de Grand Prix voor Beste Film en de Georges Delerue Award voor Beste Soundtrack / Sound Design. Hieronder vind je een overzicht van alle jury's en voorbije winnaars.

2020 Jury

2020 - De Grand Prix voor Beste Film
Petite fille van Sébastien Lifshitz

2020 - Georges Delerue Award for Best Soundtrack/Sound Design
Cristian Lolea en Miroslav Toth (soundtrack) voor Servants van Ivan Ostrochovský

Jury 2020
Fabrice du Welz - Juryvoorzitter
Benh Zeitlin
Natali Broods
Dascha Dauenhauer
Damien Manivel

FFG2019Jury

2019 - De Grand Prix voor Beste Film
Öndög van Wang Quan'an

2019 - Georges Delerue Prijs voor Beste Score, Soundtrack of Sounddesign
Mica Levi (soundtrack) en Lena Esquenazi (sound design) voor Monos van Alejandro Landes

2019 - Speciale Juryprijs voor Beste Regie
Pietro Marcello voor Martin Eden

Jury 2019
Joachim Lafosse - Juryvoorzitter
Dora Bouchoucha Fourati
Midge Costin
Radu Jude
Guy Lodge
Fiorella Moretti

Jury 2018

2018 - De Grand Prix voor Beste Film
Cold War van Paweł Pawlikowski

2018 - Georges Delerue Prijs voor Beste Score, Soundtrack of Sounddesign
Stuart A. Staples voor High Life van Claire Denis

Jury 2018
Michaël Borremans - Juryvoorzitter
Stephen & David Dewaele (Soulwax)
Hope Dickson Leach
Mireille Perrier
Alexandre O. Philippe
João Pedro Rodrigues
Nele Wohlatz

FFG 16 10 JURY 2 logo

2017 - De Grand Prix voor Beste Film
Zagros van Sahim Omar Kalifa

2017 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Dan Romer voor A Ciambra van Jonas Carpignano

Jury 2017
Aurelio Grimaldi - Juryvoorzitter
Greta Scacchi
Eytan Fox
Juliane Lorenz
Arnaud Valois
Gust Van den Berghe

2016 jury

2016 - De Grand Prix voor Beste Film
A Quiet Passion
van Terence Davies

2016 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Johnny Jewel voor Home van Fien Troch

2016 - Special Mention
Glory van Kristina Grozeva & Petar Valchanov

Jury 2016
Jeremy Thomas - Juryvoorzitter
Jonathan Coe
Lina El Arabi
India Hair
Tran Anh Hung
Maaike Neuville

2015 Jury

2015 - De Grand Prix voor Beste Film
Ixcanul van Jayro Bustamante

2015 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Johnnie Burn en Yorgos Lanthimos voor The Lobster van Yorgos Lanthimos

Jury 2015
Sir Alan Parker - Juryvoorzitter
Marjane Satrapi
Caroline Strubbe
Franco Lolli
Boyd van Hoeij

Jury Film Fest 2014

2014 - De Grand Prix voor Beste Film
Gente de bien van Franco Lolli

2014 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Boris Debackere voor Violet van Bas Devos

2014 - Special Mention
Jauja van Lisandro Alonso

Jury 2014
Bret Easton Ellis - Juryvoorzitter
Héloïse Godet
Patrice Toye
Dana Linssen
Sergei Loznitsa

Jury 2013 Monsaert Santaolalla Troch Szabo Dercourt Parish

2013 - De Grand Prix voor Beste Film
The Selfish Giant van Clio Barnard

2013 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Lim Giong voor A Touch of Sin van Zhangke Jia

2013 - Special Mentions
The Missing Picture van Rithy Panh
Harmony Lessons van Emir Baigazin

Jury 2013
István Szabó
Fien Troch
John Parish
Gustavo Santaolalla
Denis Dercourt

2012 Jury

2012 - De Grand Prix voor Beste Film
Tabu van Miguel Gomes

2012 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Olivier Assayas & Nicolas Cantin (sound designer) voor Après Mai (Something in the Air) van Olivier Assayas

2012 - Special Mention
Kid van Fien Troch

Jury 2012
Joan Dupont- Juryvoorzitter
Bavo Defurne
Bavo Dhooge
Xiaolu Guo
Abel Korzeniowski

Schermafbeelding 2021 04 26 om 19 37 16

2011 - De Grand Prix voor Beste Film
Elena van Andrej Zvjagintsev

2011 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Evgueni & Sacha Galperine voor The Invader van Nicolas Provost

2011 - Special Mention
Blue Bird
van Gust Van Den Berghe

2011 - Special Mention for Best Actor
Issaba Sawadogo voor zijn rol in The Invader van Nicolas Provost

2011 - Special Mention for Best Actress
Elizabeth Olsen voor haar rol in Martha Marcy may Marlene van Sean Durkin

Jury 2011
Jessica Woodworth - Juryvoorzitter
Nathan Larson
Marion Döring
Eran Riklis
Erik Poppe

2010 Jury

2010 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Fremde
van Feo Aladag

2010 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Hong-jip Kim voor The Housemaid van Sang-soo Im

2010 - Special mention for Best Actor
Dragomir Mrsic voor zijn rol in Snabba Cash van Daniél Espinosa

2010 - Special mention for Best Actress
Maryam Zaree voor haar rol in Shahada van Burhan Qurabni

Jury 2010
Wolfgang Kohlhaase - Juryvoorzitter
Goran Paskaljevic
Jan Verheyen
Jean-Paul Wall
Els Dottermans
Ágnes Kocsis

2009 Jury

2009 - De Grand Prix voor Beste Film
Eyes Wide Open van Haim Tabakman

2009 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Nathan Larson voor A Rational Solution van Jörgen Bergmark

2009 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Eran Merav voor Zion and His Brother

2009 - Special Mention
Min Dît - The Children of Diyarbakir
van Miraz Bezar

Jury 2009
Wang Quan'an - Juryvoorzitter
Laszlo Nemes
Filip Peeters
Niki Reiser

2008 Jury

2008 - De Grand Prix voor Beste Film
The Market: A Tale of Trade
(Pazar: Bir Ticaret Masalı) van Ben Hopkins

2008 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tolib Shakhidi voor Two-Legged Horse van Samira Makhmalbaf

2008 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Bent Hamer voor O'Horten

2008 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Sylvie Verheyde voor Stella

2008 - Special Mentions for acting
Hadji Gul voor Kabuli Kid van Barmak Akram
Yolande Moreau voor Séraphine van Martin Provost
Karole Rocher voor Stella van Sylvie Verheyde
Genco Erkal voor The Market: A Tale of Trade (Pazar: Bir Ticaret Masalı) van Ben Hopkins

Jury 2008
Vibeke Windeløv - Juryvoorzitter
Andreas Dresen
Simon Ellis
Corky Hale
Philippe Rombi
Arne Sierens

2007 Jury

2007 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Fälscher
van Stefan Ruzowitzky

2007 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Benny Andersson voor You, the Living van Roy Andersson

2007 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Saverio Costanzo voor In Memoria die me

2007 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Tamara Jenkins voor The Savages

2007 - Special Mention
Sasson Gabai & Ronit Elkabetz voor hun rol in The Band's Visit van Eran Kolirin

Jury 2007
Kathleen Turner - Juryvoorzitter
Alex Heffes
Bálint Kenyeres
Maria Köpf
Adam Nordén
Peter Van den Begin
Stephen Woolley

Jury 2006 Ken Wardrop Michel Ciment Miguel Pereira Jan Harlan Jan Leyers Cyril Morin

2006 - De Grand Prix voor Beste Film
Ten Canoes
van Rolf De Heer

2006 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tony Gatlif & Delphine Mantoulet voor Transylvania van Tony Gatlif

2006 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Aku Louhimes voor Frozen City

2006 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Michael Glawogger & Barbara Albert voor Slumming van Michael Glawogger

Jury 2006
Michel Ciment - Juryvoorzitter
Jan Harlan
Jan Leyers
Cyril Morin
Miguel Pereira
Ken Wardrop

Jury 2005

2005 - De Grand Prix voor Beste Film
The Three Burials Of Melquiades Estrada
van Tommy Lee Jones

2005 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Stephen Warbeck voor Proof van John Madden

2005 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Li Yu voor Dam Street

2005 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Eric Khoo & Wong Kim Hoh voor Be With Me van Eric Khoo

Jury 2005
Brenda Blethyn - Juryvoorzitter
Lissy Bellaiche
José Luis Castiñeira De Dios
Dominique Deruddere
Arhtur Lappin
Carine Tardieu

DSC 6841 copy

2004 - De Grand Prix voor Beste Film
Nobody Knows van Kore-eda Hirokazu

2004 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Miguel Miranda & José Tobar voor Machuca van Andrés Wood

2004 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Atiq Rahimi voor Earth and Ashes

2004 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Suha Arraf en Eran Riklis voor The Syrian Bride

2004 - Special Mention
Kevin Bacon for his role in The Woodsman by Nicole Kassel

Jury 2004
Maurice Jarre - Juryvoorzitter
Stefan Arsenijevic
Shekhar Kapur
John Matshikiza
Colm Meaney
Alain Platel
David Arnold

Jury 2003

2003 - De Grand Prix voor Beste Film
In America van Jim Sheridan

2003 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Zygmunt Konieczny voor La pornographie van Jan Jakub Kolski

2003 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Im Songsoo voor A Good Lawyer's Wife

2003 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Bent Hamer en Jorgen Bergmark voor Kitchen Stories van Bent Hamer

2003 - Special Mention
Song for a Raggy Boy
van Aisling Walsh

Jury 2003
Jeanne Moreau - Juryvoorzitter
Ahmed Imamovic
Gaston Kaboré
Daan Stuyven
Stephen Warbeck

DSC 5336

2002 - De Grand Prix voor Beste Film
The Man Without a Past van Aki Kaurismaki

2002 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Howard Shore voor Spider van David Cronenberg

2002 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Andreas Dresen voor Halbe Treppe

2002 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Rolf de Heer voor The Tracker

2002 - Special Jury Prize for his achievements in filmmaking
David Cronenberg

Jury 2002
Jocelyn Cammack
Adriaan Van Dis
Gerard Mortier - Juryvoorzitter
Eduardo Antin
Chris Lomme
Arthur Hamilton
Jeff Rona

2001 Jury

2001 - De Grand Prix voor Beste Film
Atanarjuat - The Fast Runner van Zacharias Kunuk

2001 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Vladimir Godar voor Landscape van Martin Sulík

2001 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Millennium Mambo van Hou Hsia Hsien

2001 - SABAM Auteursprijs voor Beste Script
Christine Gentet, Goran Paskaljevic and Stephen Walsh voor How Harry Became a Tree van Goran Paskaljevic

2001 - Special Mention
Maya van Digvijay Singh

2001 - FIPRESCI Persprijs
The Others van Alejandro Amenábar

2001 - Special Mention FIPRESCI Persprijs
Atanarjuat - The Fast Runner van Zacharias Kunuk

Jury 2001
Tom Barman
Djimon Hounsou
Pierre-Henri Deleau - Juryvoorzitter
Dirk Roofthooft
Maria Pia Fusco
Barrington Pheloung
Moufida Tlatli

Jury 2000

2000 - De Grand Prix voor Beste Film
Amores Perros van Alejandro Gonzáles Iñárritu

2000 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tan Dun voor Crouching Tiger, Hidden Dragon van Ang Lee

2000 - Robert Wise prijs voor Beste Regie
Lukas Moodysson voor Together

2000 - Special Mentions
Liv Ullman voor Faithless (Trölosa)
Pleure pas Germaine van Alain de Halleux

2000 - FIPRESCI Persprijs
Pleure pas Germaine van Alain de Halleux

Jury 2000
Bart Moeyaert
Henny Vrienten
Christopher Hampton
Sally Hibbin
Elia Cmiral
Roland Verhavert
Mace Neufeld

Jury 1999 - (c) Luk Monsaert

1999 - De Grand Prix voor Beste Film
Himalaya - L'Enfance d'un Chef
van Eric Valli

1999 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Rachel Portman voor Ratcatcher van Lynne Ramsay

1999 - Robert Wise Prijs voor Beste Regie
Solveig Anspach voor Haut les coeurs

1999 - Special Mention for the acting ensemble of
Haut les coeurs van Solveig Anspach

1999 - Special Mention For the excellence of the music
Bruno Coulais voor Himalaya - L'Enfance d'un Chef van Eric Valli

1999 - FIPRESCI Persprijs
Tuvalu van Veit Helmer

Jury 1999
Jay L. Cooper
Robert Forster
Marion Hänsel
Danièle Heymann
Christopher Lee
Amanda Plummer

Jury 1998 Vrienten Syd Field Terence Davies Andre Forcier Julia Ormond Haneke Coninx Shearmur 2

1998 - De Grand Prix voor Beste Film
Die Siebtelbauern van Stefan Ruzowitzky

1998 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Simon Fisher Turner voor Claire Dolan van Lodge Kerrigan

1998 - Robert Wise Prijs voor Beste Regie
Patrice Toye voor Rosie

1998 Special Mentions
Goran Paskaljevic voor Baril de poudre (Bura Baruta)
Christmas In August
van Hur Jin-ho
Shall We Dance van Masayuki Suo

1988 - FIPRESCI Persprijs
Gods and Monsters van Bill Condon

Jury 1998
Stijn Coninx
Syd Field
André Forcier
Christopher Hampton
Michael Haneke
Julia Ormond
Edward Shearman
Huub Stapel
Lawrence Turman

1997 Jury

1997 - De Grand Prix voor Beste Film
The Witman Boys
van János Szász

1997 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Vangelis voor Cavafy van Yannis Smaragdis

1997 - Robert Wise Prijs voor Beste Regie
Pal Sletaune voor Junk Mail

1997 - FIPRESCI persprijs
Funny Games van Michael Haneke

Jury 1997
Thom Hoffman
Giancarlo Esposito
Jean-Pierre De Decker
Gina Lollobrigida
Irvin Kershner

Jury 1996 Koch Davies Heyman Devreese Piovani Weisz 1

1996 - De Grand Prix voor Beste Film
Village of Dreams
van Yōichi Higashi

1996 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Bruno Coulais voor Microcosmos van Claude Nuridsany & Marie Pérennou

Jury 1996
Howard Koch Jr.
Terence Davies
Norma Heyman
Frédéric Devreese
Nicola Piovani
Frans Weisz

Jury 1995 Monsaert

1995 - De Grand Prix voor Beste Film
Cyclo van Tranh An-Hung

1995 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Tôn-Thất Tiết voor Cyclo van Tranh An-Hung

Jury 1995
Leonard Rosenman
Gabrielle Claes
Derek De Lint
Yves Boisset
Elliott Gould

1994 - De Grand Prix voor Beste Film
La Partie d'échecs
van Yves Hanchar

1994 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Frédéric Devreese voor La Partie d'échecs van Yves Hanchar

Jury 1994
Robert Ellis Miller
Jan Van Raemdonck
Karl Malden
Renée Soutendijk
David Raksin
Krzysztof Zanussi
Paul Cox

1993 - De Grand Prix voor Beste Film
Passion Fish van John Sayles

1993 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Hou Hsiao-Hsien voor The Puppetmaster

Jury 1993
Robert Wise - Juryvoorzitter
Jaime Humberto Hermosillo
Willeke Van Ammelrooy
Philippe Sarde
Rudolph Thome
Hugo Claus

Jury 1992

1992 - De Grand Prix voor Beste Film
A Woman's Tale
van Paul Cox

1992 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
David Robbins voor Bob Roberts van Tim Robbins

Jury 1992
Nikolaus Glowna
Mrinal Sen
Louise Marleau
Milt Felsen
Alejandro Agresti
Allan Moyle
Aleksandr Askoldov
Gérard Corbiau

Jury 1991

1991 - Grand Prix voor Beste Film
Europa van Lars von Trier

1991 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Rachid Bouchareb voor Cheb

1991 - Special Mention
Maribel Verdu voor haar rol in Amantes van Vincente Aranda

Jury 1991
Thérèse Liotard
Richard Griffith
Jo Röpcke
Fred Roos
Luis Megino
Auguste le Breton
Paul Bartel

Jury 1990 Martien Van Beeck

1990 - Grand Prix voor Beste Film
Freeze Die Come to Life (Zamri, oumi, voskresni) van Vitali Kanevsky

1990 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Michael Kamen voor The Krays van Peter Medak

1990 - Robert Wize Prijs voor Beste Regie
Michael Brault voor Noces de papier

Jury 1990
Fons Rademakers
Mike Figgis
Gilles Durieux
Jerry Leiber
Mike Stoller
Michel Khleifi

Jury 1989
© Luc Monsaert

1989 - Grand Prix voor Beste Film
Black Rain van Shohei Imamura

1989 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Toru Takemitsu voor Black Rain van Shohei Imamura

1989 - Beste Gebruik van muziek
Michael Haneke voor Der siebente Kontinent

Jury 1989
Mary Jane Walsh
Peer Raben
Stanley Myers
Erik Van Zuylen
Pierre Drouot

1988 - Grand Prix voor Beste Film
The Ice Palace van Per Blom

1988 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Astor Piazzola voor Sur van Fernando E. Solanas

1988 - Prijs voor Beste Regie
Alexander Askoldov voor Kommissar

Jury 1988
Julius Epstein
Henri Colpi
Benoît Lamy
Trevor Jones
Jacques Poitrenaud

Jury 1987

1987 - Grand Prix voor Beste Film
Un zoo la nuit van Jean-Claude Lauzon

1987 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Papa Wemba, Zaïko Langa Langa, Tshala Muana & Klody voor La vie est belle Benoît Lamy en Mweze Ngangura

1987 - Prijs voor Beste Regie
Paulus Manker voor Schmutz

Jury 1987
Saul Chaplin
Samuel Fuller
Michael Kidd
Rolan Sergienko
Patrick Conrad

1986 - Grand Prix voor Beste Film
My First Wife van Paul Cox

1986 - Georges Delerue Prijs voor Beste Soundtrack/Sound Design
Ry Cooder voor Crossroads van Walter Hill

1986 - Beste Gebruik van Muziek
Da Capo van Pirjo Honkasalo & Pekka Lehto

Jury 1986
Raoul Servais
Marc Didden
David Mansfield
Gerrard Verhage
Jurre Haanstra

1985 - Grand Prix voor Beste Film
Stop Making Sense van Jonathan Demme

1985 - Georges Delerue Prijs for Beste Gebruik van Bestaande Muziek
Jean-Luc Godard voor Détective

1985 - Beste Muziek Documentaire
Tosca's Kiss van Daniel Schmid

Jury 1985
André Delvaux - Juryvoorzitter
Michael White
Simon Heyworth
Alain Pierre
Loek Dikker

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van nieuws over het festival, de films en de filmmakers, en onze activiteiten doorheen het jaar?

Deze website gebruikt cookies om jouw surfervaring gemakkelijker en aangenamer te maken en om de inhoud van de websites beter af te stemmen op jouw behoeften en voorkeuren. Je kan de installatie van cookies weigeren, maar dan zullen sommige onderdelen van onze websites niet of niet optimaal werken. Lees meer.

Je browser voldoet niet aan de minimale vereisten om deze website te bekijken. Onderstaande browsers zijn compatibel. Mocht je geen van deze browsers hebben, klik dan op het icoontje om de gewenste browser te downloaden.