08 19 okt. '24
7f26fc81 f130 4a4c bfef 715eb4ad777b

Ub Iwerks, Walt Disney

Steamboat Willie

Editie 2023
8' - 1928 - Komedie, Kortfilm - Taal: Engels
Regisseur: Ub Iwerks, Walt Disney Componist: Wilfred Jackson, Bert Lewis Met: Walt Disney, Charlotte Jamquie
Deze film maakt deel uit van 100 Years of Disney Animation - A Shorts Celebration.
Als het gaat over Disneys vroegste filmpjes, dan is Steamboat Willie dé klassieker onder de klassiekers. Het maakte Mickey Mouse wereldberoemd! De vindingrijke muis fluit vrolijk achter het roer van een stoomboot, tot de echte kapitein hem betrapt. In deze allereerste tekenfilm met synchroon geluid zit in alles muziek, van kookpotten tot boerderijdieren.

Image gallery

7f26fc81 f130 4a4c bfef 715eb4ad777b

Generiek

Regisseur

Ub Iwerks, Walt Disney

Componist

Wilfred Jackson, Bert Lewis

Met

Walt Disney, Charlotte Jamquie

Scenario

Ub Iwerks, Walt Disney

Producent

Roy O. Disney, Walt Disney

Productiebedrijven

Walt Disney Productions

Distributeur

Walt Disney Motion Pictures Belgium

Meer informatie

Taal

Engels

Productielanden

Verenigde Staten van Amerika

Jaar

1928

Filmografie

Ub Iwerks
All Wet (short, 1927), The Ocean Hop (short, 1927), Empty Socks (short, 1927), Africa Before Dark (short, 1928), Steamboat Willie (short, 1928), Plane Crazy (short, 1928), Oh What a Knight (short, 1928), Sleigh Bells (short, 1928), The Gallopin' Gaucho (short, 1928), Sky Scrappers (short, 1928), The Opry House (short, 1929), The Barnyard Battle (short, 1929), The Karnival Kid (short, 1929), Mickey's Choo-Choo (short, 1929), Mikcey's Follies (short, 1929), The Jazz Fool (short, 1929), Wild Waves (short, 1929), Hell's Bells (short, 1929), Summer (short, 1930), Autumn (short, 1930), Arctic Antics (short, 1930), Fiddlesticks (short, 1930), Flying Fists (short, 1930), The Village Barber (short, 1930), Little Orphan Willie (short, 1930), Cuckoo Murder Case (short, 1930), Puddle Pranks (short, 1930), Minnie's Yoo Hoo (short, 1930), The Village Smitty (short, 1931), The Soup Song (short, 1931), Laughing Gas (short, 1931), Ragtime Romeo (short, 1931), The New Car (short, 1931), Movie Mad (short, 1931), The Village Specialist (short, 1931), Jail Birds (short, 1931), Africa Squeaks (short, 1931), Spooks (short, 1931), The Milkman (short, 1932), Fire! Fire! (short, 1932), What a Life (short, 1932), Puppy Love (short, 1932), School Days (short, 1932), The Bully (short, 1932), The Office Boy (short, 1932), Room Runners (short, 1932), Stormy Seas (short, 1932), Circus (short, 1932), The Goal Rush (short, 1932), Phoney Express (short, 1932), The Music Lesson (short, 1932), Nurse Maid (short, 1932), Funny Face (short, 1932), Coo Coo the Magician (short, 1933), Flip's Lunch Room (short, 1933), Techno-Cracked (short, 1933), Bulloney (short, 1933), Chinaman's Chance (short, 1933), Pale-Face (short, 1933), Soda Squirt (short, 1933), Play Ball (short, 1933), Spite Flight (short, 1933), The Air Race (short, 1933), Stratos-Fear (short, 1933), Jack and the Beanstalk (short, 1933), Davy Jones' Locker (short, 1934), Hell's Fire (short, 1934), Robin hood, Jr. (short, 1934), The Little Red Hen (short, 1934), The Brave Tin Soldier (short, 1934), Insultin' the Sultan (short, 1934), Puss in Boots (short, 1934), Reducing Creme (short, 1934), Rasslin' Round (short, 1934), The Queen of Hearts (short, 1934), Cave Man (short, 1934), Jungle Jitters (short, 1934), Aladdin and the Wonderful Lamp (short, 1934), The Good Scout (short, 1934), Viva Willie (short, 1934), The Headless Horseman (short, 1934), The King's Tailor (short, 1934), Don Quixote (short, 1934), Jack Frost (short, 1934), Little Black Sambo (short, 1935), The Brementown Musicians (short, 1935), Old Mother Hubbard (short, 1935), Mary's Little Lamb (short, 1935), Summertime (short, 1935), Sinbad the Sailor (short, 1935), The Three Bears (short, 1935), Balloon Land (short, 1935), See How They Won (short, 1935), Simple Simon (short, 1935), Humpty Dumpty (short, 1935), The Microbe Army (short, 1935), Ali Baba (short, 1936), Tom Thumb (short, 1936), Dick Whittington's Cat (short, 1936), Little Boy Blue (short, 1936), Happy Days (short, 1936), Two Lazy Crows (short, 1936), Skeleton Frolic (short, 1937), Scrappy's Trip to Mars (short, 1937), Merry Mannequins (short, 1937), Porky and Gabby (short, 1937), The Foxy Pup (short, 1937), Porky's Super Service (short, 1937), Porky's Badtime Story (short, 1937), The Horse on the Merry-Go-Round (short, 1938), Snowtime (short, 1938), The Frog Pond (short, 1938), Midnight Frolics (short, 1938), The Gorilla Hunt (short, 1939), Nell's Yells (short, 1939), Crop Chasers (short, 1939), Blackboard Revue (short, 1940), The Egg Hunt (short, 1940), Ye Olde Swap Shoppe (short, 1940), Beauty Shoppe (short, 1940), The Wise Owl (short, 1940), Baby Checkers (short, 1940), A Busy Day (short, 1940), The Reluctant Dragon (1941), The Carpenters (short, 1941), Stop That Tank! (short, 1942)
Walt Disney
Kansas City's Spring Clean-up (short, 1921), Kansas City Girls Are Rolling Their Own Now (short, 1921), Did You Ever Take a Ride Over Kansas City Street 'in a Fliver' (short, 1921), Cleaning Up!!? (short, 1921), Newman Laugh-O-Grams (short, 1921), Little Red Riding Hood (short, 1922), The Four Musicians of Bremen (short, 1922), Jack and the Beanstalk (short, 1922), Jack the Giant Killer (short, 1922), Goldie Locks and the Three Bears (short, 1922), Puss in Boots (short, 1922), Tommy Tucker's Tooth (short, 1922), Cinderella (short, 1922), A Pirate for a Day (1922), The Woodland Potter (1922), Martha (short, 1923), Alice's Wonderland (short, 1923), Alice's Day at Sea (short, 1924), Alice's Spooky Adventure (short, 1924), Alice's Wild West Show (short, 1924), Alice's Fish Story (short, 1924), Alice and the Dog Catcher (short, 1924), Alice the Peacemaker (short, 1924), Alice Gets in Dutch (short, 1924), Alice Hunting in Africa (short, 1924), Alice and the Three Bears (short, 1924), Alice the Piper (short, 1924), Alice Cans the Cannibals (short, 1925), Alice the Toreador (short, 1925), Alice Gets Stung (short, 1925), Alice Solves the Puzzle (short, 1925), Alice's Egg Plant (short, 1925), Alice Loses Out (short, 1925), Alice Is Stage Struck (short, 1925), Alice Wins the Derby (short, 1925), Alice Picks the Champ (short, 1925), Alice's Tin Pony (short, 1925), Alice Chops the Suey (short, 1925), Alice the Jail Bird (short, 1925), Alice Plays Cupid (short, 1925), Alice Rattled by Rats (short, 1925), Alice in the Jungle (short, 1925), Alice on the Farm (short, 1926), Alice's Orphan (short, 1926), Alice's Balloon Race (short, 1926), Alice's Little Parade (short, 1926), Alice's Mysterious Mystery (short, 1926), Alice Charms the Fish (short, 1926), Alice's Monkey Business (short, 1926), Alice in Slumberland (short, 1926), Alice in the Wooly West (short, 1926), Alice the Fire Fighter (short, 1926), Alice Cuts the Ice (short, 1926), Alice Helps the Romance (short, 1926), Alice's Spanish Guitar (short, 1926), Alice's Brown Derby (short, 1926), Alice the Lumberjack (short, 1926), Alice the Golf Bug (short, 1927), Alice Foils the Pirates (short, 1927), Alice at the Carnival (short, 1927), Alice at the Rodeo (short, 1927), Alice the Collegiate (short, 1927), Alice in the Alps (short, 1927), Alice's Auto Race (short, 1927), Alice's Circus Daze (short, 1927), Alice's Three Bad Eggs (short, 1927), Alice's Knaughty Knight (short, 1927), Poor Papa (short, 1927), Alice's Picnic (short, 1927), Alice's Channel Swim (short, 1927), Alice in the Klondike (short, 1927), Trolley Troubles (short, 1927), Alice's Medicine Show (short, 1927), Alice the Whaler (short, 1927), Alice the Beach Nut (short, 1927), Alice in the Big League (short, 1927), Oh Teacher (short, 1927), The Mechanical Cow (short, 1927), Great Guns (short, 1927), All Wet (short, 1927), The Ocean Hop (short, 1927), The Banker's Daughter (short, 1927), Empty Socks (short, 1927), Rickety Gin (short, 1927), Harem Scarem (short, 1928), Neck 'n' Neck (short, 1928), The Ol' Swimmin' Hole (short, 1928), Africa Before Dark (short, 1928), Rival Romeos (short, 1928), Bright Lights (short, 1928), Sagebrush Sadie (short, 1928), Ride 'Em Plowboy (short, 1928), Ozzie of the Mounted (short, 1928), Hungry Hoboes (short, 1928), Steamboat Willie (short, 1928), Plane Crazy (short, 1928), Oh What a Knight (short, 1928), The Fox Chase (short, 1928), Tall Timber (short, 1928), Sleigh Bells (short, 1928), Hot Dogs (short, 1928), Sky Scrappers (short, 1928), The Barn Dance (short, 1929), The Opry House (short, 1929), When the Cat's Away (short, 1929), The Karnival Kid (short, 1929), The Plowboy (short, 1929), The Jazz Fool (short, 1929), The Skeleton Dance (short, 1929), El terrible toreador (short, 1929), Springtime (short, 1929), Jungle Rhythm (short, 1929), The Haunted House (short, 1929), The Merry Dwarfs (short, 1929), The Barnyard Concert (short, 1930), Fiddling Around (short, 1930), The Cactus Kid (short, 1930), Night (short, 1930), Minnie's Yoo Hoo (short, 1930), Parade of the Award Nominees (short, 1932), The Hot Choc-late Soldiers (short, 1934), The Golden Touch (short, 1935)

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van nieuws over het festival, de films en de filmmakers, en onze activiteiten doorheen het jaar?