Regisseur
Nathalie Teirlinck
Muziek (origineel)
Mirek Coutigny, An Pierlé
Met
Koen De Bouw, Maaike Neuville, Cem Yayla, Alicia Andries, Willem Loobuyck, Monic Hendrickx, Tom Vermeir, Janne Desmet
Editie 2026
100'
-
2026
-
Drama
-
Drager:
DCP
-
Taal:
Nederlands
Rouwen is een vak apart. Dat leert ook Bob wanneer hij in het onafgewerkte studentenleven van zijn overleden zoon duikt. Nathalie Teirlincks tweede speelfilm is een verstilde, pakkende rouwstudie die toont hoe moeilijk het is om iemand los te laten.
"Ge kunt hem niet zomaar opkuisen", schreeuwt Bob wanneer zijn ex-vrouw het kot van hun overleden zoon leeghaalt. Rouwen en troost vinden doen we allemaal anders. Zo ook de gescheiden neuroloog, die overmand door verdriet, zichzelf nestelt in de studentenkamer en het -leven van zijn zoon. Plots begeeft Bob zich opnieuw onder de studenten, leert hij de roomies kennen van zijn zoon en ontmoet hij diens vermoedelijke crush. Zeven jaar na haar poëtische debuutfilm Le passé devant nous keert regisseur en KASK-alumna Nathalie Teirlinck terug met een uniek, teder en deels in Gent gedraaid rouwdrama over een man die zich halsstarrig vastklampt aan de laatste restanten van zijn zoon. Een eenvoudig, maar clever scenario van de hand van Teirlinck zelf ondersteunt een gepijnigde Koen De Bouw in de hoofdrol. Hij schittert als de verwarde, maar herkenbare en innemende vader. Tussen de studentenkamers en achtergebleven spullen leert Bob dat ook rouwen een vak apart is.
FFG Talkies: 'Jonah Was Here'
Tijdens de FFG Talkies op 9 oktober (Film Fest Café | 12:30) komen Nathalie Teirlinck en Koen De Bouw spreken over rouw in film en hun gezamenlijke creatieproces als regisseur en acteur. Ook componisten An Pierlé en Mirek Coutigny schuiven aan en vertellen over de rol van muziek in het vormgeven van verlies.
Image gallery
Generiek
Regisseur
Nathalie Teirlinck
Muziek (origineel)
Mirek Coutigny, An Pierlé
Sound Designer
Michel Schöpping
Met
Koen De Bouw, Maaike Neuville, Cem Yayla, Alicia Andries, Willem Loobuyck, Monic Hendrickx, Tom Vermeir, Janne Desmet
Scenario
Nathalie Teirlinck
Cinematograaf
Myrthe Mosterman
Monteur
Stijn Deconinck
Producent
Gilles Coulier, Gilles De Schryver, Wouter Sap
Productiebedrijven
De Wereldvrede
Distributeur
Paradiso Filmed Entertainment NV
Meer informatie
Taal
Nederlands
Productielanden
België, Nederland
Jaar
2026
Filmografie
Nathalie Teirlinck
Jonah Was Here (2026), Le passé devant nous (2017), Staring Girl (short, 2012),Venus vs. Me (short, 2010), Send All Your Horses (2009), Juliette (short, 2007)
Technische gegevens
Drager
DCP