Vlaams talent op Cinekid festival

Tegenwoordig heet iedereen Sorry 2
Nieuws 09 sep 2026
Het tweede seizoen van de Nederlands-Vlaamse kleuterserie KABAM! opent de 40ste editie van Cinekid Festival dat in Amsterdam plaats heeft van 10 tot 16 oktober 2026. Daarnaast staan zowel de speelfilms Tegenwoordig heet iedereen Sorry van Frederike Migom als Miss Moxy van Vincent Bal op het programma van het aan kinder-en jeugdcontent gewijde festival. Ook Vuurdoop, een onderdeel van de zevende lichting Ket & Doc, behoort tot de Cinekid selectie. 

Na een succesvol eerste seizoen en bekroond met een Emmy Award is de kleuterserie KABAM! terug met een reeks avontuurlijke afleveringen. Ze speelt zich af in de klas van meester Mo waar de kinderen elkaar helpen om met veel fantasie hun angsten te overwinnen. Ze hebben angst voor de tandarts, om voor gek te staan op school, of te logeren bij een vriendje. De serie, vol met herkenbare angsten, heeft zowel een educatieve als pedagogische functie. Ze is opnieuw geregisseerd door Elisabeth Hesemans en is een Nederlands-Vlaamse coproductie met De Mensen en VRT Ketnet.                                        

Tegenwoordig heet iedereen Sorry 

Frederike Migom baseerde haar Tegenwoordig heet iedereen Sorry op het gelijknamige boek van Bart Moeyaert. Bianca, bijna dertien en hoofdpersonage in de film, is op zoek naar houvast in een gezin waarin de meeste aandacht van de moeder gaat naar haar zieke broertje Alan. Haar vader heeft meer oog voor zijn nieuwe vriendin dan voor zijn dochter. Alles verandert wanneer actrice Billie King op een dag plots in de woonkamer opduikt. Bianca bewondert haar mateloos. En ze voelt zich erkend door haar idool. Wellicht is dat zelfs een eerste stap om de band met haar moeder te herstellen... 

De film beleefde eerder dit jaar zijn wereldpremière in de Generation Kplus-competitie van de Berlinale en werd daarna geselecteerd voor verschillende internationale festivals. Op Filmkunstfest Mecklenburg Vorpommern won de film de LEO-prijs voor beste Kinder- en Jeugdfilm. Op het Duitse kinder- en jeugdmediafestival Goldener Spatz kreeg hoofdrolspeelster Lisa Vanhemelrijck de prijs voor beste actrice. Bij ons gaat de film in oktober in première op Film Fest Gent en op 14 oktober brengt verdeler Paradiso Filmed Entertainment de film in de zalen. 

Miss Moxy 

Met zijn vrolijke animatiefilm Miss Moxy keert Vincent Bal terug naar het kattenuniversum dat hij zo'n vijfentwintig jaar geleden verkende in de speelfilm Minoes naar het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt. Miss Moxy is een naïeve maar verwaande stadskat die tijdens haar vakantie in Frankrijk gekidnapt wordt door een pensionhoudster. Die wil met haar een talentenshow voor dieren winnen. Moxy ontsnapt en begint de lange weg naar huis in het gezelschap van een hond en een vogel. Niet de meest aangewezen gezellen voor een kat. Samen beleven ze spannende avonturen en ontdekken wat ware vriendschap betekent. 

Op het jongste Jeugdfestival Antwerpen kreeg Miss Moxy de Ketnet Juryprijs. "Omdat Miss Moxy me laat lachen, me raakt én me leert dat je perfect jezelf mag zijn – zelfs als je anders bent dan iedereen. De film zit vol kleur, muziek en grappige momenten, maar vooral ook een mooie boodschap over vriendschap, moed en geloven in jezelf”, aldus een jurylid. Miss Moxy is een productie van Peter Bouckaert voor Eyeworks Film & TV Drama in coproductie met het Nederlandse Phanta Film. 

Vuurdoop 

Cinekid selecteerde ook de korte documentaire Vuurdoop van Jules Mathôt uit de zevende lichting van Ket & Doc, een samenwerking van het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF), Ketnet en JEF. In Vuurdoop volgt Jules Mathôt enkele meisjes die lid zijn van de jeugdbrandweer. Ze leren reanimeren, trekken op interventie, groeien in teamverband. Twee meisjes, Mila en Amélie, komen op de voorgrond, want vanaf dag één bij de brandweer zijn ze vriendinnen geworden. Die vriendschap wordt op de proef gesteld tijdens moeilijke oefeningen waarin ze elkaar niet mogen loslaten. Vriendschap en avontuur gaan hand in hand in deze documentaire die op een humoristische noot eindigt. 

www.cinekid.nl 

DSC 4815

Raf Butstraen

Met decennia filmgeschiedenis op de teller is voormalig filmcriticus Raf Butstraen de geknipte man om het laatste filmnieuws te fileren voor Film Fest Gent.