'Radioman' naar Palm Springs
Radioman, met The Soundman als Engelse titel, speelt zich af in de wereld van de Belgische radio in het begin van de jaren veertig. Er is de oorlogsdreiging en antisemitisme neemt hand over hand toe. In het Brusselse Flageygebouw ontmoeten Berre, klankman met een fenomenaal gehoor en Elza een jonge actrice die de wereld van het hoorspel verkent elkaar. Berre en Elza vallen voor elkaar in een wereld die in vuur en vlam staat. Komen zij daar ongeschonden uit? Radioman, de eerste film van Frank Van Passel sinds 2011 draait nu in onze bioscopen. De hoofdrollen zijn voor Jeff Helleman en Femke Vanhove. Tal van andere Vlaamse acteurs en actrices komen en gaan op het witte doek maar in Palm Springs kijken ze blijkbaar vooral uit naar Koen De Bouw want hij wordt er een van hun lievelingsacteurs genoemd.
Coproducties
Naast Radioman zijn ook verschillende coproducties met Vlaanderen geselecteerd. De jongste film van de gebroeders Dardenne, Jeunes Mères, zit in de sectie Best International Feature Film Competition. Hun film speelt zich af in een opvangtehuis voor jonge moeders waar ze na de geboorte even tot rust kunnen komen en beslissingen kunnen nemen in verband met de toekomst van hun pasgeborenen. Het is de eerste ensemblefilm van de gebroeders. Rietland van Sven Bresser, Marcel et Monsieur Pagnol van Sylvain Chomet en Reostat van Teodora Ana Michal kregen eveneens een uitnodiging voor Palm Springs.
Lees hier meer.
Raf Butstraen
Met decennia filmgeschiedenis op de teller is voormalig filmcriticus Raf Butstraen de geknipte man om het laatste filmnieuws te fileren voor Film Fest Gent.