FFG-film ‘The Silent Treatment’ te zien op Cinequest in Silicon Valley
The Silent Treatment is het laatste deel van de filmtrilogie van regisseur Caroline Strubbe. De film vertelt over het vreemde 18-jarige meisje Tess dat, als slachtoffer van het Stockholmsyndroom, een obsessieve band ontwikkelt met haar 42-jarige ontvoerder Szabolcs. Met de hulp van Szabolcs’ partner Andrea leert Tess haar verstoorde relatie te veranderen naar innerlijke rust.
De eerste twee films (Lost Persons Area (2009) en I’m the Same, I’m an Other (2013)) van de trilogie vertellen het verhaal van dezelfde personages, jaren voor de gebeurtenissen van deze film. Maar ze kunnen ook als stand-alone films worden gezien, vertelde Strubbe vorig jaar zelf: “Het was eigenlijk mijn bedoeling om te kijken hoe je de personages beoordeelt, als je hun verleden niet kent”, zegt ze. "Als je met de tweede film begint, denk je iets heel anders over de personages dan als je met de derde film begint, of met de eerste.”
De film zal zijn Noord-Amerikaanse première beleven op het Cinequest Film & Creativity Festival, dat van 10 tot 22 maart plaatsvindt in San Jose, Silicon Valley. Silicon Valley, in Noord-Californië, staat bekend als het globale centrum voor hoge technologie en innovatie, en dat reflecteert ook op het festival dat elk jaar zo’n 300 films, virtual reality-ervaringen, innovaties en creativiteitforums presenteert.
Op hun programma wordt The Silent Treatment beschreven als een onrustwekkende en psychologisch diepgaande film die het heeft over liefde, controle en de angstaanjagende vrijheid die het vinden van je eigen stem met zich meebrengt.
In mei zal de volledige filmtrilogie in omgekeerde chronologische volgorde worden vertoond in het MoMa in New York, als een retrospectieve aan het werk van Strubbe. Door de films in omgekeerde volgorde te tonen, wil Strubbe het publiek prikkelen en onderzoeken of de kijk op haar personages verandert.
Bij ons is The Silent Treatment vanaf juni te zien in de cinema.