Festivalwinnaar in de bioscoop: The Invader
23 nov 2011
Vanaf vandaag is een van de festivalwinnaars van de voorbije 38e editie in de bioscoop te zien. The Invader, een sociale thriller van de Belgische filmmaker en visuele kunstenaar Nicolas Provost, won de George Delerue prijs voor de beste muziek/sound design. Hoofdrolspeler Issaka Sawadogo kreeg van de internationale jury een speciale vermelding voor zijn uitzonderlijke acteerprestatie. Bovendien bekroonde Knack Focus Provost met de Jo Röpcke Award voor jong Vlaams filmtalent. Redenen genoeg dus om deze veelbesproken festivalfilm niet te missen!
Amadou, een sterke en charismatische Afrikaanse man, spoelt aan op een strand in Zuid-Europa. Het lot brengt hem naar Brussel, waar hij verstrikt raakt in de netten van mensenhandelaars die hem alle hoop ontnemen. Op een dag ontmoet hij echter Agnès, een ravissante en briljante zakenvrouw die zich aangetrokken voelt tot de charmante Amadou. Amadou beschouwt haar als zijn reddende engel en hij droomt meteen van een prachtige zorgeloze toekomst met haar. Helaas: de illusie wordt algauw doorprikt. Agnès verbreekt elk contact met Amadou, die gefrustreerd in een draaikolk van destructief geweld belandt.
Nicolas Provost geldt als een van de meest interessante en succesvolle beeldende kunstenaars die ons land rijk is. Zijn werk is een reflectie op de conventies van de filmgrammatica en de verwachtingspatronen van de kijker, waarbij begrippen als 'identiteit' en 'mysterie' centraal staan. De man verraadde met zijn eerdere spraakmakende werken een ongebreidelde passie voor film. Dat zijn eerste langspeelfilm The Invader er zou komen, stond dus al lang in de sterren geschreven.
The Invader wordt verdeeld door O'Brother Distribution en is te zien in volgende bioscopen:
Antwerpen: Cartoon's
Brussel: Arenberg, Kinepolis Brussel
Limburg: The Roxy Theatre
Oost-Vlaanderen: Studio Skoop
Vlaams Brabant: Cinema Zed