73d6b26d 755b 4a06 9d4c 7d4a75b86be0

Jacqueline Lentzou

A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra

Regisseur Jacqueline Lentzou Muziek (origineel) Colin Stetson Met Iosif Ali, Evita Andriopoulou, Anastasia Gouliamou, Ektoras Lygizos

Bekijk ons volledige programma

Bekijk alle films die Film Fest Gent te bieden heeft
Bekijk het programma
Bekijk het programma
83' - 2026 - Drama, Coming-of-age - Drager: DCP - Taal: Grieks
A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra volgt het 15-jarige personage uit de titel op een doordeweekse dag. Tot Jo zich voor het eerst in lange tijd oprecht verbonden voelt met een ander: haar klasgenoot Phaedra. Wordt vandaag dan toch anders? Kon Jo maar de levenslijn van haar handpalm lezen of de symbolen uit haar droom herinneren... De Griekse filmmaker Jacqueline Lentzou, wereldwijd geprezen voor kwetsbare, poëtische cinema zoals Moon, 66 Questions (FFG2021), omhult haar liefdevolle tienerportret met melancholie en mysterie. Lentzou nodigt de kijker uit om mee te zoeken naar een licht dat misschien nooit dooft: “Het enige wat we hoeven te doen, is ons hart openstellen om het te voelen."
12
maandag oktober
12:30 Kinepolis 6 Ondertitels: Nederlands - Engels
14
woensdag oktober
+ Gast
19:30 Kinepolis 6 Ondertitels: Nederlands - Engels
15
donderdag oktober
+ Gast
14:45 Kinepolis 6 Ondertitels: Nederlands - Engels
16
vrijdag oktober
22:15 Kinepolis 8 Ondertitels: Nederlands - Engels
18
zondag oktober
14:00 Kinepolis 6 Ondertitels: Nederlands - Engels

Een film die het alledaagse en kosmische combineert, met humor maar ook met wortels in de tragische werkelijkheid.

A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra is letterlijk dat: een dag in het leven van Jo, een vijftienjarig meisje in een voorstad van Athene. In vele opzichten lijkt Jo een typische tiener. Ze verslaapt zich, maakt ruzie met een ouder, rebelleert, verveelt zich op school, hangt rond met haar lief en vrienden. Maar ze mist een echte connectie. Tot ze klasgenoot Phaedra hoort zingen en onverwacht diep wordt ontroerd. Tot tranen toe. Phaedra belooft een nieuw hoofdstuk in Jo’s leven. Alsof het was voorspeld in haar vreemde droom, die ze zich niet meer herinnert. Een droom vol symbolen. Voortekens dat die dag alles zou veranderen?

A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra, die in wereldpremière ging in Venetië, is de tweede langspeelfilm van de Griekse regisseur en scenarist Jacqueline Lentzou. Als tiener deed Gus Van Sants Elephant (2003) haar beslissen om films te gaan maken. Ze ontwikkelde een unieke, eigen stem in kortfilms die internationale festivals veroverden, onder andere Cannes. In 2021 bracht Film Fest Gent een eerbetoon aan Lentzou, samen met haar debuut Moon, 66 Questions. In 2023 regisseerde Lentzou een van de 25 kortfilms voor Film Fest Gents gouden jubileum en zetelde ze in de jury. Daaruit vloeiden vruchtbare samenwerkingen, want de cineaste maakte toen kennis met (het werk van) de Belgische cinematograaf Grimm Vandekerckhove en de Amerikaanse componist Colin Stetson. Vandekerckhove fotografeert Jo’s wereld met de fragiliteit van analoge Kodakfilm. De broze, dromerige kwaliteit doet denken aan zijn camerawerk voor Bas Devos’ Ghost Tropic (2019) en Here (2023). Stetsons muziek begeleidt de meest fantasierijke momenten, waarbij kleur en licht zachtjes lijken te dansen op zijn oceanische klanken. Een hartverscheurende rol is weggelegd voor Vashti Bunyans folklied ‘I'd Like to Walk Around in Your Mind’.

‘Een film over adem, handen en eenzaamheid (en het ontbreken daarvan)’, luidt de ondertitel van A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra. Een film die het alledaagse en kosmische combineert, met humor maar ook met wortels in de tragische werkelijkheid. In de woorden van Lentzou: “Ik hoop van harte dat Jo’s reis net zo ontroerend, net zo vreugdevol, net zo pijnlijk en net zo mysterieus zal zijn als het leven op aarde en in andere rijken en dimensies.”

 

Image gallery

87191b8c 9f4a 41be a822 7c6918ddb8ec
2c7fb421 98e4 460b b77c 5cc70f4b569e
73d6b26d 755b 4a06 9d4c 7d4a75b86be0

Generiek

Regisseur

Jacqueline Lentzou

Muziek (origineel)

Colin Stetson

Sound Designer

Dimitris Kanellopoulos

Met

Iosif Ali, Evita Andriopoulou, Anastasia Gouliamou, Ektoras Lygizos

Scenario

Jacqueline Lentzou

Cinematograaf

Grimm Vandekerckhove

Monteur

Nikos Vavouris

Producent

Annabelle Aronis, Ioanna Bolomyti, Andrea Queralt, Steffen Goldkamp, Arda Çiltepe, Elli Papadiamanti

Sales agent

Lucky Number

Productiebedrijven

Avion Films

Meer informatie

Taal

Grieks

Productielanden

Griekenland, Duitsland, Frankrijk

Jaar

2026

Filmografie

Jacqueline Lentzou
Insights: A Cine-poem on Vision (short, 2011), And the Kid (short, 2011), Thirteen Blue (short, 2013), Luz (short, 2016), Fox (short, 2016), Hiwa (short, 2017), Hector Malot: The Last Day of the Year (short, 2018), The End of Suffering: A Proposal (short, 2020), Moon 66 Questions (2021), Marble is Cut With Water (or the Crying Game) (short, 2022), Pleiades (or Going Home) (short, 2023), A Day in the Life of Jo: Chapter Phaedra (2026)

Technische gegevens

Drager
DCP